לשליחת מייל  050-3112211  יוטוב  לינקד אין  גוגל+  פייסבוק 

עיצוב חדר עבודה


המקום בו אנו עובדים משפיע ישירות על איכות, ותפוקת העבודה שלנו. לעיצוב חדרי עבודה חוקים נוקשים ומהותיים ליצירת סביבת עבודה מקצועית. כאן ארחיב אודות העקרונות והחוקים.


בשנים האחרונות עיצוב חדר העבודה מתחלק לשתי קטגוריות, האחת זהו יכול להיות חדר עבודה מקצועי שבו אחד מבני הבית עושה שימוש לעסק העצמאי שלו כגון משרד עו"ד, חדר עבודה לקוסמטיקאית וכו'. ומצד שני כאשר יש חדר "מיותר" שניתן להגדירו כחדר עבודה המשמש גם את הילדים להכנת שיעורי בית ועבודה מול מחשב ולעיתים גם משמש את המבוגרים. 

כדאי לתכנן עיצוב חדר עבודה מקצועי ופונקציונאלי

עיצוב חדר עבודה מקצועי הינו חוויה מאתגרת. ראשית, יש להבין את הפונקציה שעל החלל הזה למלא מה אופי העבודה והמקצוע? האם החדר הזה משמש רק את בעל המקצוע או האם הוא גם משרת אנשים שבאים מבחוץ (כלומר: קבלת קהל)? איזה חפצים אמורים להיות בחלל? ומה האופי שנרצה לשדר ?


האתגר בעיצוב חדר עבודה הוא לשלב בין הפונקציה המקצועית, האביזרים כגון: שולחן, מחשב ספרייה ולעיתים גם חפצים הקשורים ספציפית למקצוע הנבחר כגון: מיטת טיפולים, שולחן פגישות וכו'. יחד עם זאת שהחלל ישדר את האופי הרצוי ויהפוך לחלל מזמין ויצירתי שיהיה נוח לשהות בו.
 

שימוש בצבעוניות רלוונטית הדגשת הייחודיות למקצוע ותאורה מתאימה ישיגו את הדגשים הנדרשים ויקנו לחדר הזה אופי ומשמעות מעוצבים.
 עיצוב חדר עבודה בבית

תכנון חדר עבודה לכל המשפחה

עיצוב חדר עבודה ביתי שאמור לשמש את כל בני הבית בעיקר את הילדים וגם את ההורים בדרך כלל סובב סביב המחשב. עקב כך, הרבה הורים מעדיפים שהמחשב לא יהיה בכל חדר ילדים אלא להקצות לו חדר אחד שמשם ניתן לעבוד על המחשב בשליטה מלאה של ההורים.


עיצוב חדר עבודה שכזה, מצריך חשיבה ותכנון קפדניים על מנת שיהיו בו אנרגיות חיוביות ועל מנת שהשוהים בו יוכלו לעבוד בכייף ובחופשיות.


בחדר כזה אפשר למקם את השולחן עבודה שעליו המחשב במרכז החדר עם הפנים לדלת ובכך נוכל לראות מי נכנס גם אם נהיה שקועיים בעבודה על המחשב, ספרייה שמאגדת את כל ספרי הלימוד נותנת אופי מכובד לחלל וגם נגישות לכל העזרים להכנת שיעורי בית.


אחרי שמיקמנו את החפצים אפשר להתייחס לצבעוניות של החלל ולתאורה להוסיף טקסטיל כגון וילון שיתן אוירה קלילה ומעניינת. 

שילוב חדר העבודה עם הזמנה לאירוח

עיצוב חדר העבודה הוא לעיתים גם החדר שאף אחד מבני המשפחה לא ישן בו (כמובן אם זה ניתן) הוא לא פרטי ושימושים נוספים יכולים להתקיים בו כגון הסבה לעיתים על פי הצורך לחדר אירוח.


ניתן לשים ספה דו מושבית או מיטה נפתחת שעליה אפשר לישון או בשימוש יום יומי סתם להתבטל, כמו כן ניתן גם לאחסן בחדר זה את כל הדברים שאין בהם שימוש יום יומי במקומות אחסון מעוצבים כגון נישות גבס מעוצבות או ארוניות דקורטיביות מגירות וכו.

לסיכום: עיצוב חדר העבודה יכול להיות מרתק על פי הפונקציה שהוא אמור למלא אפשר לעצבו בקלילות כך שיתן הרבה אנרגיה ומעוף ליוצרים ולומדים או עובדים בו. 

טיפים לעיצוב חדרי עבודה

  • ריהוט - לעיתים חדר העבודה הביתי הוא קטן יחסית בגודלו לכן רצוי לא "לפוצץ" אותו בריהוט מיותר אלא להתאים את גודל הרהיטים לחלל עצמו ובעיקר לצורך הספציפי שלשמו הוא נועד. 
  • טקסטיל - כגון וילונות, שטיחים ואם ישנה גם ספה או כורסא אז כריות נוי צבעוניות שיעשירו את החלל יחממו אותו ובכך ניצור אווירת עבודה נעימה ופורייה. 
  • תאורה - גם היא חשובה בחלל זה רצוי תאורת תקרה מרכזית שתתן את האור לכל החלל וגם גוף תאורה עומד על הרצפה או שולחני שייתן אור ממוקד ויקל על העבודה. 
  • מוצרי חשמל – בחדר העבודה נמצא המחשב ויחד איתו גם המודם המדפסת ועוד מוצרים חשמליים – רצוי לאגד את כל הכבלים ביחד שיהיו מסודרים ומוחבאים מתחת לשולחן או בתוך הקיר או בתעלה כך תמנעו בלאגן ותוסיפו לניקיון עיצובי.
     

התקשרו אליי עוד היום ואשמח לתאם אתכם פגישה ולעצב עבורכם פינת עבודה שתשפר את תנאי העבודה שלכם ותספק לכם פלטפורמה אידיאלית לעשייה איכותית ובתפוקה גבוהה.
 


לתאום פגישה לעיצוב חדר עבודה - 050.311.2211


מיקה פז – אדריכלות פנים ועיצוב