לשליחת מייל  050-3112211  יוטוב  לינקד אין  גוגל+  פייסבוק 

עיצוב תאורה


עיצוב תאורה מקצועי לבית מוציא מהכוח אל הפועל את כל תכנון ועיצוב הפנים שלנו. בואו נדבר על עולם התאורה הקסום...


עיצוב תאורה לבית הוא אחד התחומים המשמעותיים והמרתקים ביותר בעיצוב הבית או הדירה. על ידי תכנון ועיצוב תאורה נכונים ניתן להגיע לתוצאות שישפרו את חווית החלל וזה יכול להשפיע על מצב הרוח הסגנון ואופי החלל.

עיצוב תאורה לבית מתייחס לשני היבטים: האחד - תאורה טבעית ממקורות טבעיים לדוגמא אור השמש. והשני - תאורה מלאכותית אותה האדם תכנן ויצר.

כנאמר : "ברֵאשִׁית, בָּרָא אֱלֹהִים, אֵת הַשָּׁמַיִם, וְאֵת הָאָרֶץ. וְהָאָרֶץ, הָיְתָה תֹהוּ וָבֹהוּ, וְחֹשֶׁךְ, עַל-פְּנֵי תְהוֹם; וְרוּחַ אֱלֹהִים, מְרַחֶפֶת עַל-פְּנֵי הַמָּיִם. וַיֹּאמֶר אֱלֹהִים, יְהִי אוֹר; וַיְהִי-אוֹר. וַיַּרְא אֱלֹהִים אֶת-הָאוֹר, כִּי-טוֹב; וַיַּבְדֵּל אֱלֹהִים, בֵּין הָאוֹר וּבֵין הַחֹשֶׁךְ. וַיִּקְרָא אֱלֹהִים לָאוֹר יוֹם, וְלַחֹשֶׁךְ קָרָא לָיְלָה; וַיְהִי-עֶרֶב וַיְהִי-בֹקֶר, יוֹם אֶחָד"
 

עיצוב תאורה לבית

הגברת השימוש באור טבעי בעיצוב הפנים יפה וגם חסכוני

מקור האור הטבעי והעיקרי הינו השמש, בשנים האחרונות משתדלת האדריכלות האקולוגית לשים דגש בתהליך עיצוב תאורה והבית על ניצול נכון ויעיל של קרני השמש בזוויות השונות.

כבר בתהליך הבניה וגם בעיצוב פנים של המבנים על מנת לחסוך בשימוש בחשמל למטרות תאורה ובכך ליצור שימוש יעיל באור טבעי במהלך כל שעות היום.


עיצוב תאורה נכון לבית יכול גם להיות חסכוני ולא רק עניין של אסתטיקה, האור הטבעי נכנס דרך הפתחים – החלונות מכיוון מזרח דרום ומערב על מנת לנצל את האור בצורה נכונה משתמשים לפעמים בזכוכיות שמחדירות את האור אך מסננות ולא מסנוורות ונותנות תאורה טבעית, איכותית ובהירה.

אפשרות נוספת היא תוספת חלוקה לחלון שנקרא מדף תאורה, אשר מאפשר את שבירת הזווית של קרן האור ומחדיר את אור השמש אל תוך המבנה, ובכך מעניק לחלל תאורה טבעית מקסימאלית בכל שעות היום.

אפשרות נוספת להחדרת האור הוא מכיוון התקרה מה שנקרא סקיי לייט ( SKY LIGHT )ניתן ליישום בעיקר בבתים פרטיים או בקומות עליונות עיצוב תאורה ושימושים באלמנטיםמסוג זה יכולים לחסוך תאורה מלאכותית שלוקחת הרבה אנרגיה ובכך הבית הופך להיות חסכוני וידידותי לסביבה.

 

עיצוב תאורה לחדר עבודה 

תאורה מלאכותית כאלמנט עיצובי לא רק למאור אלא גם חלק מהיופי והחדשנות

עיצוב תאורה מלאכותית הומצאה על ידי האדם בעיקר בשביל להפיג את החשכה בשעות הלילה. בעבר השתמש האדם במקורות אור כגון: אש, מדורות ונרות להארה עד המצאת הנורה מאז תחום זה התפתח מאוד ונכנסו לעולמנו כל מיני סוגי נורות ברמות הארה שונות ונצילות אורית משתנה.בעיצוב תאורה בעבר היה מקובל שבכל חלל יהיה מקור אור אחד בדרך כלל בתקרה שמדמה את מקור האור של השמש שבא מלמעלה...

בשנים האחרונות התפתח תחום עיצוב תאורה והפך להיות חלק בלתי נפרד מהעיצוב הכללי שנותן את הטון בעולם עיצוב הבית. לא עוד גופי תאורה שמשתלשלים רק מהתקרה אלא נקודות מאור שמותקנות על הקירות ומדגישות לעיתים את התמונות, תאורה שמגיע מהרצפה ומחממת את האוירה, עיצוב תאורה נסתרת בתקרות בעיקר כאלו העשויות מגבס שמאפשר ריבוי של גופי תאורה שקועים ונסתרים.

 

עיצוב תאורה ייחודי לחדר שינה

 

כך נשפיע על העיצוב עם בחירה נכונה של נורות וגופי תאורה שיחממו את האוירה

עיצוב תאורה מתוכנן היטב הו חלק הכרחי על מנת שנוכל לתפקד בחלל ולראות בשעות החשכה וגם תורם רבות ליצירת אוירה נעימה נינוחה רומנטית ועשירה בכל החלל.

על ידי ריבוי של גופי תאורה ונקודות מאור ניתן לשלוט על העוצמה ועל האזורים הספציפיים אותם נרצה להאיר. ע"י מערכות חכמות ניתן ליצר סיטואציות ספציפיות של אוירה בחלל ולשמר אותן כל פעם מחדש.

בעיצוב תאורה נשים דגש על רמת ההארה ע"י נורות מסוגים שונים: ישנן כאלה שהן נורות חסכוניות שחוסכות בכמות צריכת החשמל, בשנים האחרונות נכנסו גם לתחום עיצוב זה נורות הלד שהן חסכוניות במספר הואטים שהן צורכות ובאורך חיי הנורה, כמו כן חלק גדול מעיצוב התאורה הינו בחירת גופי התאורה שקיימים בשוק בסגנונות רבים וניתן לשלבם בעיצוב על פי רצון הלקוח וסגנונו במקומות הנדרשים ואפילו כאלו שיצרו צורות וצללים שמשתלבים בעיצוב בצורה מושלמת ומעניינת.

 

לסיכום: רצוי לשים דגש גדול על עיצוב תאורה בתכנון עיצוב הפנים של הבית/ הדירה וכל זאת בגלל שהיא זאת שתכתיב את נוחות השהייה בחלל תתן לו עומק עיצובי ותשלוט על האוירה שתיווצר.

 

לפרטים ולהכנסת קצת אור לחייכם, התקשרו ואשמח ליצור אתכם קשר ולעצב את תאורת ביתכם או משרדכם.
 

צרו קשר היום
לתאום פגישה לעיצוב תאורה לבית - 050.311.2211


מיקה פז – אדריכלות פנים ועיצוב