לשליחת מייל  050-3112211  יוטוב  לינקד אין  גוגל+  פייסבוק 

עיצוב חדרי ילדים


לילדים שלכם מגיע הכל! חדרים מעוצבים ומאורגנים נכון ישדרגו את ההרגשה שלכם ויתנו לילדים ולנוער מקום לחיים נוחים ושמחים יותר. האפשרויות והדרכים השונות לעשות זאת...

 

שמחה בעיצוב חדרי ילדים יכולה להיות חגיגה.

עיצוב חדרי ילדים הוא חלק בלתי נפרד מעיצוב הבית והינו נושא שדורש תשומת לב ורצינות רבה, חדר הילדים הוא המקום האישי והפרטי של הילד בחדר הזה הוא גדל מיום היותו תינוק ועד בגרות.

הפונקציות הרבות שהחלל הזה מאגד בתוכו מצריכות תכנון עם חשיבה לטווח רחוק. הפונקציות הרבות שחלל זה משמש הוא אתגר גדול למעצב המתכנן, בעיצוב חדרי ילדים ונוער צריך לקחת בחשבון את מקום השינה, הכנת שיעורי בית, אחסון לבגדים, צעצועים וגם ספרים מחברות ועוד.

 

עיצוב חדרי ילדים בנות

יחד עם כל אלו תשומת לב רבה ניתנת לשטח הפנוי בחדר שבו יוכלו הילדים לשחק ולארח חברים וגם חשוב מאוד לזכור שזהו החלל שלעיתים גם משמש כמקום מפלט מפני המבוגרים (כולנו מכירים את המשפט הידוע " לך לחדר שלך!").

עיצוב חדרי ילדים ותכנון נכון, התאמת החדר לגיל הילדים וצרכיהם הבסיסיים יהפכו את החלל החשוב הזה למקום נוח שמשאיר מקום לדמיון - לצלול אל עולמות רחוקים. ויהפוך את החדר למקום הכי נינוח ובטוח בעולם כך שהילד שלכם יהיה גאה לגור בו ולארח חברים.

העיצוב בחדרי ילדים ונערים גם הוא כמו שאר חדרי הבית משקף את אופיים של הדיירים בו, רק בהבדל קטן אצל הילדים, החלומות והצרכים משתנים מדי כמה שנים.

עיצוב חדרי ילדים קטנים או גדולים יכול להיות קונספטואלי בהתאם לאופי והאהבות של הילד ובכך גם לעודד את החלום הילדותי להתמדה והצלחה בתחום הנבחר.

 

ילד שאוהב לנגן ניתן לעצב את החלל כמו חלל הופעות עם אלמנטים מעולם המוסיקה שבאים לידי ביטוי בציורים על הקיר בצבעוניות שמתאימה ואפילו באלמנטים בריהוט השולחן הכסא וכו.
 

השלבים השונים לעיצוב חדרי ילדים ונוער:

עיצוב חשוב להתפתחות - תינוק חדש נולד ויש לו חדר משלו
בשלבים המוקדמים כשהילד עוד תינוק חשוב שעיצוב חדרי ילדים יהיה במקורו בסיסי מיטת תינוק ארון לאחסון הבגדים ומקום לשפע הצעצועים ניתן גם לפרוס שטיח שיכסה את הרצפה ועליו ניתן יהיה לשחק עם התינוק בשכיבה.

חשוב שהחדר יהיה בטיחותי והצבעוניות בו תהיה רגוע מזמינה ומעניקה ביטחון מלא לתינוק. השימוש בצבע יכול להיות בצבעים רגועים פסטלים עם נגיעות של צבעי הבסיס.  

ציורי קיר או מדבקות גם הן מאוד אטרקטיביות בשלב זה וגורמות לרך הנולד לחייך לסביבה ולחבריו המצויירים. עיצוב חדרי הילדים בגיל התינוקות חשוב שיהיה נוח גם לשימוש ההורים כמובן.
 

מהגן ועד בה"ס סיפור אחר... עיצוב עם מעוף תחכום וכייף גדול

בשלבים מאוחרים יותר כשהילד כבר גדל קצת והוא הולך לגן הצרכים הבסיסים משתנים והוא כבר הופך להיות קצת כמו הגדולים. כשמדברים על עיצוב חדרי נוער לבנים או לבנות, רצוי שיתאים לאופי הילד עם יכולת נגישות לחפצים שונים ומתן האפשרות לעצמאות חלקית.

מיטת התינוק מוחלפת "במיטה של גדולים", שטחי איחסון לכל הצעצועים, ספרים ויצירה. אפשר לפרוס שטיח שעליו אפשר לשחק, שולחן קטן לעבודות יצירה ולמשחק.
 

ושוב הילד גדל והוא כבר הולך לכיתה א' ופה עיצוב חדר ילדים כבר הופך להיות מאוד משמעותי כיוון שזה הזמן להתחדש ב"ריהוט של גדולים", כעת ישנם צרכים נוספים וזהו סממן של בגרות.

עכשיו הוא כבר איש קטן ובוגר שצריך שולחן כתיבה שיעשה חשק ללמוד, ומקומות אחסון נוספים לא רק לצעצועים אלא גם לספרים ומחברות וציוד משרדי.

בשלב זה מאוד כייף להשקיע בעיצוב קונספטואלי שמאתר את התחביבים של הילד ואת הדברים שבהם הוא טוב, ובעזרת עיצוב חכם ונושא מנחה יכול להפוך את חווית השהייה בחדר לילדותית ממנפת וקסומה.
עיצוב חדרי ילדים ונוער

איך תכניסו בגרות לחדר ילדים בעיצוב מהמם שהילד שלכם יאהב?

השלב הבא בהתפתחות הילד הוא מילדות לבגרות, עכשיו הם נחשבים לנוער ועיצוב חדרי ילדים דורש התערבות מלאה של הילד שגר בו. הוא כבר בוגר ויש לו רצונות משלו וכמובן אהבות ייחודיות לבני הנוער, החדר צריך לשדר בגרות ואת כל זה ניתן לבצע בעזרת צבע לקירות, מיטה שהיא מיטה וחצי, שולחן כתיבה מיוחד, אחסון וארון בגדים גדולים.

משחק עם תאורה בחדר יכול גם לשנות את האוירה לבוגרת יותר כגון: מנורות צד עומדות על רגל או מותקנות על הקיר בתוספת לתאורה המרכזית ולתאורת שולחן.

לסיכום: עיצוב חדרי ילדים הוא חדר אחד שהוקצה ע"י ההורים לשימושו של הילד שמדי כמה שנים משנה את עורו והופך למשהו אחר בהתאם לגדילה של הרך הנולד עד שהוא מגיע לבגרות.

האפשרויות הן מוגבלות בגודל החלל אך עם תכנון נכון אפשר לבצע עיצוב חדרי ילדים ונוער בתקציב נמוך ובזול ובעיצוב יחודי ללא פשרות ולהעניק לילדים שמחה וגאווה בחדר הפרטי שלהם. 

עיצוב חדרי ילדים

טיפים לעיצוב חדרי ילדים:

• מיטה נפתחת עם ארגז תהיה שימושית ביותר בחדרילדים גם לאירוח שינה לחברים וגם לאחסון.
• ניתן לבנות גלריה לשינה ובכך ניתן לנצל יותר שטח למשחק / אחסון או לשולחן עבודה, שיגרום להפרדה בין אזור השינה לאזור הפעילות.
• ניתן לצבוע את חדר הילדים בצבעים נעימים ולהוסיף טפטים מצוירים או ציורי קיר.
• לגבי תאורה בחדר ילדים, מומלץ תאורת שטיפה מרכזית בשילוב תאורה ממוקדת מעל שולחן הכתיבה, ליד המיטה ובאזור המשחקים.

רוצים ליווי וייעוץ אישי עד הבית? התקשרו עכשיו ונתאם פגישת היכרות בביתכם!
 

צרו קשר היום
לתאום פגישה לעיצוב חדרי ילדים - 050.311.2211


מיקה פז – אדריכלות פנים ועיצוב