לשליחת מייל  050-3112211  יוטוב  לינקד אין  גוגל+  פייסבוק 

עיצוב בגבס

אחד מהחומרים הנפוצים לשימוש בעיצוב פנים, הינו עיצוב בגבס, היתרונות הבולטים של הגבס על פני האלטרנטיבות.

עיצוב בגבס פותח אין ספור אפשרויות בעיצוב הבית

בשנים האחרונות השימוש בעיצוב בגבס הוא מהפופולאריים בעיצוב פנים הבית ובפרט בעיצוב גבס בסלון.

מהו חומר הגבס? גבס הוא מינרל רך מאוד המורכב מסידן וגופרית והרכבו הכימי הוא { CaSO4·2H2O מתוך ויקיפדיה }.

כבר בתחילת המאה ה-19 פותחו לוחות הגבס לשימוש כחומר גלם לבנייה, משטחים עשויים שכבה דקה של נייר ועליה שכבת טיח גבס כך נוצר משטח קשיח יחסית בעובי 12 מ"מ ואפילו דק מזה שניתן לחתוך או לנסר לצורות הנדרשות בצורה פשוטה יחסית.


כך ניתן לבצע עבודות גבס שונות ולעצב בגבס קירות גבס, תקרות גבס, מדפים מגבס, נישות מגבס, שידות גבס ואלמנטים נוספים מגבס.עיצוב פינת אוכל מגבס

עבודות גבס ועיצוב גבס בסלון - יתרונות

1. משקל הגבס הוא קטן יחסית.
2. גבס מבודד היטב טמפרטורה ורעש.
3. הבנייה הינה מהירה ומדויקת, נקלה לביצוע וידידותית לסביבה וזולה יחסית.

עיצוב גבס בסלון, בחדרי השינה או במטבח מקנים מקומות אחסון נוספים ובמדפים והנישות הקטנים ניתן לשלב בהם תאורה נסתרת ולהניח עליהם חפצי נוי קטנים למראה חדשני ומודרני.

ניתן לעצב בגבס צורות ואלמנטים שקשה לבצע בבניה המסורתית

בגלל החומר הרך יחסית והדק ניתן לעצב גם אלמנטים עגולים, אליפטיים ואמורפיים. קיימים שלושה סוגים של פלטות גבס ששכיחים ביותר בבניה: גבס רגיל לשימוש בעיצוב בכל חלקי הבית, גבס אדום שהינו עמיד באש וגבס ירוק עמיד בפני רטיבות ולחות. הגבס הירוק משמש לבנייה בחדרי אמבטיה ורחצה ומטבחים, לעומת זאת, עיצוב בגבס אינו עמיד בפני כמויות גדולות של מים כגון גשם ולכן אינו נכון לשימוש חיצוני.
 

עיצוב בגבס פופולארי במיוחד כקירות ומחיצות גבס לחלוקת הבית.

בין הפלטות שמחוברות לניצבים ולמסלולים נוצר חלל שדרכו ניתן בקלות רבה להעביר את צינורות האינסטלציה החשמל והתקשורת בצורה קלה ונוחה. חלל הריק הזה מאפשר גם מילוי בצמר סלעים לטובת בידוד גם טרמי וגם אקוסטי.


בניה ועיצוב בגבס לתקרות מאפשר הנמכה של התקרה הרגילה הבנויה והמקורית של המבנה ובשל ההנמכה נוצר חלל שאותו ניתן לנצל גם כאלמנטים עיצוביים מעניינים בחלל ובעיקר להכיל את מערכות הבניין השונות.

ניתן לעצב סלון בגבס ולבנות מערכות שלמות של נישות לארונות ומגירות, דלפקים או שולחנות וכל זאת בגלל שהם מטויחים יחד ויוצרים מקשה אחת המשתלבות זו בזו בעיצוב הכללי.

ניתן לשלב בבניה עיצוב בגבס גם חומרים אחרים כגון: עץ, זכוכית ושיש שמשלימים את המראה ויוצרים פונקציונאליות ונוחות למשתמשים. את הגבס ניתן לחפות בדרכים שונות ולעצב בגבס גמר נקי ומדוייק של צבע , חיפוי זכוכית למינהם הדבקת טפטים וכו'.
עיצוב גבס בסלון

עבודות גבס ועיצוב בגבס מאוד פופולאריים גם בעצם היותו חומר ידידותי לסביבה. הבנייה בגבס הינה שיטת בנייה מתקדמת שאינה מזיקה לסביבה ולא מכילה חומרים מסוכנים או רעילים, שומרת על איכות החיים במבנה, כמות הפסולת היא קטנה יחסית וניתנת למחזור. הגבס חוסך במשאבים הן בתהליך הייצור, השינוע, הביצוע וההקמה.

לסיכום עבודות ועיצוב בגבס בבית ובמיוחד עיצוב גבס לסלון מרתק והשימוש בגבס מן האהובים עליי בתור אדריכלית פנים. בזכות הגבס ניתן לממש כמעט את כל הצרכים והחלומות בבית ע"י תכנון ומחשבה יצירתית ומעניינת נוצרים חללים מעניינים, פרקטיים ויפים במחירים זולים יחסית.
 

לפרטים אודות עבודות של עיצוב בגבס בשיפוץ או לבית חדש, נשמח לעמוד לשירותכם עם רעיונות מקוריים ויצירתיים.
 

צרו קשר היום
לתאום פגישה עבור עיצוב בגבס - 050.311.2211 


מיקה פז – אדריכלות פנים ועיצוב